Wybór spodni damskich

Damskie spodnie powinny nie tylko być dopasowane do figury, ale mają być też wygodne. Co więcej, powinny posłużyć przez dłużej niż jeden sezon. Dlatego warto kupować je w uznanych sklepach odzieżowych. Wtedy ma się większą pewność co do ich jakości.

Dobranie spodni damskich do typu figury – co trzeba wiedzieć?

Na samym początku warto powiedzieć o kobietach mających sylwetkę gruszki. Mowa tutaj o paniach z szerszymi biodrami oraz nieco większymi w obwodzie udami. Do tego dolicza się też drobną budowę ciała w górnych partiach ciała, czyli niewielkie ramiona oraz biust. Warto zaznaczyć, że w przypadku takiej sylwetki widać pewną dysproporcję i do jej wyrównania trzeba dążyć poprzez kupno odpowiednich spodni. Przede wszystkim trzeba unikać modeli w typie marchewek bądź zwężanych do dołu. Niekorzystne są też joggery czy tak zwane alladynki. Ich ciężar skupia się głównie w obrębie bioder. W przypadku sylwetki gruszki najlepiej postawić na proste nogawki. Dzięki nim można wyrównać proporcje sylwetki. Dlatego najlepiej kupować spodnie z rozszerzanymi nogawkami, na przykład dzwony oraz szwedy. Modele typu oversize nie powinny być kupowane. Niestety nie sprzyjają one sylwetce gruszki. W przypadku, gdy celem jest założenie modnych mom jeans, najlepiej postarać się, aby były one luźne, ale też odpowiednio dopasowane. Jeżeli jest się niewysoką kobietą, trzeba unikać spodni typu cullote. Najlepszym wyborem są palazzo z wysokim stanem oraz szerszymi nogawkami. Można je zakupić w wielu sklepach odzieżowych. Warto zestawić z nimi marynarkę z poduszkami. Celem jest stworzenie złudzenia figury klepsydry. Kobieta mająca sylwetkę gruszki powinna kupować też jednolite ciemne spodnie. Dobrym wyborem jest granat, grafit, czerń, a ponadto zieleń. Świetną opcją są też modele z wyższym stanem.

Spodnie zestawione z figurą klepsydry – na jakie najlepiej się zdecydować?

Jak się okazuje, figura klepsydry uznawana jest od zawsze za ideał. Warto jednak wiedzieć, że każda kobieca sylwetka jest idealna, a kategoryzowanie typów figur ma wydźwięk wyłącznie teoretyczny i pomaga tylko w łatwiejszym doborze stylizacji. Oczywiste jest jednak to, że kobieta mająca sylwetkę klepsydry, może przebierać w fasonach. Może pomyśleć między innymi o rurkach, dzwonach, mom jeans czy palazzo. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku figury klepsydry nie są wskazane spodnie ze ściągaczami na kostkach. Często wprowadzają one zaburzenie proporcji, czego przecież nikt nie chce. Najlepiej dokładać starań do tego, żeby podkreślić swoje wcięcie w talii. Można to zrobić poprzez założenie do spodni paska. Warto też kupić spodnie z wyższym stanem. Jeśli celem jest jednak podkreślenie okrągłych pośladków, najlepiej zakupić jeansy z większymi kieszeniami.

Spodnie damskie pasujące do figury prostokąta

Warto wyjaśnić, że figura prostokąta to tak zwana kolumna. Wyróżnia się tym, iż brak jej wyraźnego wcięcia w talii. Mowa tutaj głównie o kobietach szczupłych mających atletyczną i chłopięcą figurę. Nie każda pani wie o tym, jak dobrać spodnie do takiego typu ciała. Jak się okazuje, można postawić na każdy fason. Najlepszym wyborem są jednak oversizowe formy. W przypadku, gdy celem jest stworzenie złudzenia wcięcia w talii, najlepiej zakupić spodnie mom jeans mające wysoki stan. Najlepszym modelem będzie ten, który można zapiąć u samej góry paskiem. Jeśli mowa jednak o eleganckich stylizacjach, świetnym wyborem są spodnie typu palazzo. Również do nich najlepiej dobrać szerszy pasek, który powinien zaznaczyć najwęższe miejsce w tułowiu, co jest celem wielu kobiet mających figurę prostokąta. Warto zauważyć, że kobiety z takim typem sylwetki świetnie prezentują się też w rurkach, a także joggerach. Co więcej, atletyczne sylwetki jako jedyna korzystnie wyglądają w modelach z niższym stanem. Trzeba tutaj wymienić przede wszystkim tak zwane biodrówki, które zyskał na popularności na początku obecnego wieku. Bardzo istotne jest też to, żeby spodnie były zrobione z wytrzymałego materiału, gdyż mają posłużyć przez kilka sezonów.