piżamki do spania

Piżamy dziecięce – jak wybierać piżamę dla dziecka?

Okoliczności, związane ze snem dziecka są, chyba najczęściej, poruszanym przez wielu rodziców tematem. Wszyscy oni, marzą o przespanych nocach, bez konieczności odprowadzania malucha z powrotem do własnego łóżka. Wizja ponownego usypiania go, w środku nocy, nie uśmiecha się nikomu. Mogłoby się wydawać, że zapewnienie warunków takich jak: lekkostrawna, ale pożywna kolacja, wieczorna rutyna, odpowiednio ciemne zasłony czy temperatura w sypialni wystarczy by wyciszyć i przygotować dziecko na długi i spokojny sen… Co może pójść nie tak? Nieodpowiednia, zakłócającą sen piżama. Na jakie szczegóły, należy zatem zwrócić uwagę wybierając piżamy dziecięce?

Kilka, ważnych detali

Po pierwsze materiał. Strój nocny dziecka powinien być uszyty z naturalnego, przyjaznego dla skóry, miękkiego, oddychającego materiału. Nikt nie lubi budzić się zlany potem w mokrej piżamie. Tym bardziej, małe dziecko, które jak wiadomo często poci się bardziej niż dorośli. Materiał piżamy, jest odpowiedzialny za odprowadzenie i pochłonięcie nadmiaru wilgoci z powierzchni skóry. Ze względu na swe higroskopijne właściwości idealnie sprawdzi się, w tym przypadku, bawełna. Po drugie – komfortowy krój. Niezbyt obcisły, jak i niezbyt obszerny. Za ciasna piżama będzie krępowała ruchy, natomiast zbyt szerokie kroje spowodują plątanie się w nich dziecka podczas prób zmiany pozycji. Innym, istotnym detalem jest obecność ściągaczy i ich dopasowanie do rozmiarów dziecięcych kostek czy nadgarstków. Pozwólmy organizmowi na regenerację i swobodne krążenie płynów, w czasie snu. Czym różnią się piżamy dla dziewczynek i piżamy dla chłopców? Piżamy dziecięce są, na ogół, kierowane do konkretnej płci, wziąwszy pod uwagę, ich kolory i wzory. Jednakże, w celu zapewnienia maluchowi maksymalnej wygody, najlepiej kierować się względami praktycznymi, zamiast starać się komponować uroczą stylizację do snu.

Dobra piżama – dobry sen

Pediatrzy podkreślają, jak ważny dla dziecka jest dobry jakościowo sen. To od niego, w dużej mierze, zależy stan układu odpornościowego oraz wiele, innych aspektów dobrostanu dziecka. Warto zadbać o zapewnienie dziecku odpowiednich warunków nocnego odpoczynku zaopatrując się w dobrej jakości piżamę dziecięcą.