Nakolanniki robocze - co warto wiedzieć o tych produktach

Nakolanniki robocze – co warto wiedzieć o tych produktach?

Każde przedsiębiorstwo zobowiązane jest do zapewnienia  zatrudnionemu personelowi odpowiednich warunków pracy. Jednym z najważniejszych czynników, wpływających na nie, jest wykorzystanie odpowiednich środków ochrony. Przykładem sprzętu tego typu są nakolanniki robocze, stosowane przez pracowników, którzy często muszą wykonywać swoje obowiązki w pozycji klęczącej. Ich zastosowanie może być niezwykle szerokie.

W jakim celu stosowane są nakolanniki robocze?

Nakolanniki robocze z bhp-gabi.pl mają chronić kolana użytkującej je osoby przed urazami oraz zmianami zwyrodnieniowymi, powstałymi w wyniku długotrwałego klęczenia. Różni je to od analogicznego sprzętu, stosowanego przez sportowców – ten ostatni ma zapobiegać kontuzjom w wyniku upadków lub uderzeń. W przypadku wyposażenia, przeznaczonego do pracy, również ma to pewne znaczenie, jednak nie jest czynnikiem dominującym.

Cel, w jakim stosowane są nakolanniki robocze, wpływa na ich konstrukcję oraz na materiał, z którego są produkowane. Najczęściej spotykanymi tworzywami, wykorzystywanymi do tego, są:

  • skóra,
  • pianka lub żel,
  • plastik,
  • guma.

Materiały te charakteryzują się różnorodnymi cechami i walorami użytkowymi. Przykładowo tanie i lekkie nakolanniki robocze z pianki są polecane przy sporadycznych pracach, wymagających klęczenia, podczas gdy wyroby ze skóry czy żelu mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby, które ustawicznie wykonują swoje obowiązki w tej pozycji.

wytrzymałe nakolanniki robocze

Gdzie używane są nakolanniki robocze?

Prace, w których wykorzystywane są nakolanniki robocze, mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Najczęściej zalicza się do nich różnego rodzaju roboty budowlane. Sprzęt ten jest na przykład chętnie wykorzystywany przez brukarzy, którzy często przez wiele godzin wykonują prace, narażające ich kolana na obtarcia. Wyposażenie to jest również niezwykle popularny wśród spawaczy.

Nakolanniki robocze mogą być również wykorzystywane do prac w gospodarstwach ogrodniczych lub leśnictwie. Nie ma również przeszkód, by posługiwać się nimi w domu, na przykład przy poważniejszych porządkach.