Legginsy damskie – czy nadal są modne? Jak je nosić zgodnie z najnowszymi trendami?

Legginsy damskie to element garderoby znany już od wielu lat. Przez długi czas cieszyły się popularnością i były jednym z największych trendów modowych, jednak po pewnym czasie ich sława na chwilę przeminęła. Czy obecnie znowu są modne? Jak nosić legginsy zgodnie z najnowszymi trendami?

Czy legginsy damskie są obecnie modne?

Legginsy damskie na chwilę usunęły się w cień i ustąpiły miejsca tradycyjnym spodniom. Jednak w ostatnim czasie zauważyć można, że ten element garderoby znów wraca do łask. Kobiety tworzą stylizację z wykorzystaniem legginsów na przeróżne okazje. Właśnie to jest największą zaletą tej części garderoby – są niezwykle uniwersalne. Chociaż zostały stworzone z myślą o aktywności fizycznej, nie oznacza to, że nie można założyć ich na bardziej eleganckie wyjścia. Wystarczą odpowiednie dodatki. 

Obecnie wiele znanych celebrytek pokazuje się publicznie właśnie w legginsach damskich. Stylizacje z ich wykorzystaniem królują nawet na czerwonych dywanach. 

Jak dobrać legginsy do sylwetki?

Legginsy https://txm.pl/kobieta/odziez-damska/legginsy muszą być przede wszystkim odpowiednio dobrane do sylwetki. Nie powinny być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. W przeciwnym wypadku stylizacja nie będzie prezentowała się za ciekawie. Następnie ważny jest model. Legginsy damskie z wysokim stanem wyszczuplają sylwetkę, dlatego sprawdzą się u pań o wyższej masie ciała. Natomiast legginsy do bioder lub do pępka przeznaczone są raczej dla drobniejszych kobiet. 

Jak nosić legginsy? Podstawowe wskazówki

Chociaż legginsy stały się alternatywą dla spodni, to jednak w obu przypadkach należy kierować się nieco innymi zasadami. Przede wszystkim do legginsów damskich należy zakładać dłuższą górę, np. oversize’ową koszulkę, bluzę, sweter, a nawet marynarkę. Należy również zwrócić uwagę na materiał. Nie może być on zbyt cienki, ponieważ będzie prześwitywał, a to nie wygląda zbyt dobrze. Dodatkowo warto wybierać legginsy bez nadmiernej ilości wzorów. Masa kolorowych kwiatów czy innych kształtów pogrubi nogi i sprawi, że cała stylizacja nie będzie wyglądała estetycznie.