kurtka zimowa damska

Kurtki damskie: proporcje i atrybuty, które robią różnicę

Jednym z najważniejszych elementów każdego ubrania jest dopasowanie. Aby zrozumieć, jak damska kurtka powinna być dopasowana, warto zapoznać się z podstawowymi proporcjami odzieży.

Proporcje, na które zwarto zwrócić uwagę w trakcie zakupu kurtki damskiej

Ramiona kurtki damskiej powinny być proporcjonalne do budowy ciała. Kurtka, która unosi się na ramionach i zwisa z pleców, nie jest pochlebna. Kurtka powinna swobodnie układać się na ramionach i klatce piersiowej. Rękawy powinny być dopasowane do nadgarstków, ale nie tak ciasne, aby wrzynały się w nadgarstki. Powinna przylegać do bioder i pleców, ale nie powinna być tak ciasna, aby przeszkadzała.
Przymierzając kurtkę, powinnaś być w stanie bez problemu zapiąć ją na guziki, zasunąć na suwak, nie ciągnąc i nie regulując jej. Powinnaś móc bez problemu wywrócić ją na lewą stronę i włożyć ręce przez rękawy.

Kurtki zimowe damskie – odporne i stylowe

Kurtki zimowe damskie są dostępne w szerokiej gamie stylów, kolorów i rozmiarów w sklepie messimo.pl. Kurtka, która jest przeznaczona do cieplejszego klimatu, może nie być odpowiednia jako kurtka zimowa i odwrotnie. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne to dwie najważniejsze cechy kurtki zimowej damskiej. Ciężar materiału, podszewka i zewnętrzna powłoka kurtki odgrywają rolę w utrzymaniu ciepła i suchości. W zimie prawdopodobnie będziesz doświadczać śniegu, deszczu, wiatru i lodu, więc wszystko, co kupisz, musi być odporne na działanie tych czynników.
kurtki zimowe damskie

Kurtki wiosenne i jesienne dla kobiet

Zarówno kurtki wiosenne, jak i kurtki jesienne damskie są podstawą garderoby na jesień i wiosnę. Styl kurtki jest kluczowy. Styl powinien uzupełniać ubrania, które masz na sobie, a nie konkurować z nimi, w przeciwnym razie będziesz wyglądać nie tak jak chcesz. Świetne fasony kurtek na jesień to kurtki typu bomber, kamizelki, płaszcze typu duffle, kurtki skórzane i kurtki robocze. Krój jest tak samo ważny jak styl. Kurtki wiosenne damskie powinny dobrze dopasowana i przylegać do ciała. Jeśli jest luźno dopasowana, może podkreślać Twoją sylwetkę.  Wspólne cechy kurtek wiosennych to raglanowe rękawy, plisowane kołnierze, naszywane kieszenie i sznurki ściągające.