kosmetyczki podróżne

Jak spakować kosmetyki na podróż?

Podróże mogą być prawdziwą przyjemnością. Dzięki rozwojowi technologii możemy polecieć do najdalszego zakątka świata. Jednak tak dalekie wyprawy wiążą się z koniecznością pakowania walizek. A to już jest zdecydowanie mniej przyjemne. 

Jak spakować się do samolotu?

Każde linie lotnicze narzucają swoim pasażerom limity dotyczące bagażu. Dlaczego, zanim zaczniemy się pakować, musimy się zastanowić, co chcemy ze sobą zabrać… 

Na pewno dobrym pomysłem jest zrobienie listy wszystkich potrzebnych rzeczy. Dzięki temu niczego nie zapomnimy. Oprócz ubrań czy butów musimy zabrać ze sobą kosmetyki. To może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na co dzień używamy wielu produktów do makijażu i pielęgnacji.

kosmetyczki podróżne

Pakujemy kosmetyczkę na podróż krok po kroku…

Na początek musimy być świadomi, że kosmetyczki podróżne zazwyczaj mają mniejszą pojemność niż te standardowe. Dlaczego przed wyjazdem musimy się dobrze zastanowić, które kosmetyki są nam naprawdę potrzebne.

Żeby ograniczyć ilość zabieranych produktów, możemy postawić na kosmetyki dwa w jednym. Inna opcja to zakup ulubionych kosmetyków w mniejszych opakowaniach.  To bardzo wygodne rozwiązanie, jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt wiele pieniędzy, to możemy zainwestować w specjalne plastikowe opakowania, do których będziemy mogli przelać porcję ulubionego szamponu czy tomiku. Pamiętajmy, że dozwolona w samolocie pojemność to 100 mililitrów. Łącznie na