pasek

Idealny pasek dla eleganckiego mężczyzny.

Dobrze dobrany pasek męski to świetne uzupełnienie każdej stylizacji. Warto zadbać, aby pełnił nie tylko funkcję praktyczną ale również estetyczną, ponieważ może mieć znaczący wpływ na cały wizerunek. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów po uwzględnieniu, których będzie można w pełni cieszyć się z dokonanego wyboru. 

Jaka jest właściwa długość paska? 

pasek

Paski męskie dostępne są w kilkunastu rozmiarach, dzięki czemu każdy mężczyzna może dobrać wariant w którym będzie się wygodnie czuł. Zbyt długi pasek będzie w stanie podtrzymywać spodnie ale jego końcówka po zapięciu będzie odstawała co będzie nieestetyczne i będzie negatywnie wpływało na odbiór całego ubioru. Pasek za krótki podkreśli brzuch i spowoduje, że jego noszenie będzie nie tylko niekorzystne pod względem wizerunkowym ale również niewygodne. Jaki pasek jest zatem idealny? Skórzane paski męskie w większości maja nieparzystą liczbę dziurek. Może to być 5, 7 lub nawet 9 oczek. Przyjmuje się, że idealny wariant to taki w którym mężczyzna zapnie się na środkową dziurkę. Jest to również uzasadnione z praktycznego punku widzenia, ponieważ w przypadku zmiany wagi korzystanie z paska jest nadal możliwe. 

O czym należy pamiętać. 

Duże znaczenie może mieć kolor oraz szerokość. Skórzane paski męskie dostępne są najczęściej w kolorze czarnym nadającym się na oficjalne spotkania oraz w kolorze brązowym pasującym co codziennego stylu casual. Przy wyborze modelu na ślub czy inną uroczystość trzeba wziąć pod uwagę szerokość i tutaj lepiej sprawdzą się węższe paski. Dużo zależy również od typu spodni, do jeansów są produkowane szerokie paski męskie, które idealnie pasują do tego typu spodni. Ważne jest także odpowiednie przechowywanie, najlepiej wieszać je na wieszakach lub rozkładać na płaskiej powierzchni. Tak przechowywane paski nie będą narażone na odkształcenia.