Jakie kurtki damskie wybrać na zimę?

Zima, tak jak każda pora roku podlega modowym trendom. Wybierając dla siebie okrycie wierzchnie na te chłodniejsze miesiące w roku należy kierować się nie tylko najnowszymi trendami, ale również poczuciem własnego komfortu i wygody. Co zatem w modzie piszczy w nadchodzącym sezonie?

Kurtki zimowe damskie – jakie wybrać?

W nadchodzącym jesienno-zimowym sezonie projektanci stawiają na komfort i wygodę. Chodzi o to, aby w okryciu wierzchni czuć się wygodnie i swobodnie, a także aby kurtka nie krępowała za bardzo ruchów. Kurtki damskie w postaci parek to najwygodniejsze odzienie wierzchnie, które króluje w sezonie zimowym już od kilku lat. Parki wyróżniają się komfortowym krojem, który sięga do połowy uda lub do kolan, a także dużym, ocieplanym i obszytym sztucznym futrem kapturem. Dodatkowo kurtki te mają wiązanie w talii, dzięki temu ładnie zarysowują kształt całej sylwetki. Najlepiej wybrać te ciemniejsze modele z pięknymi, haftowanymi motywami kwiatowymi – to hit nadchodzącego sezonu.

Jakie modele kurtek będą modne zimą?

Oprócz parek doskonałą opcją będą również kurtki puchowe, a także kożuchy i sztuczne futra. Kurtki zimowe damskie muszą wyróżniać swoją właścicielkę na tle szarego tłumu, a więc im bardziej kolorowa kurtka, tym lepiej i ciekawiej. Warto zawsze wybierać te modele, które sięgają nieco za pupę, a na pewno zapewnią ciepło i wygodę nawet w najmroźniejsze dni. Te dłuższe modele powinny być dodatkowo wyposażone w pasek, aby nadać całej sylwetce nieco lekkości oraz kobiecych kształtów.