portfele męskie

Portfele męskie- jakie wybrać?

Portfel męski to dodatek przydatny w życiu każdego mężczyzny. Niejednokrotnie wybierany jest także na prezent. Elegancki portfel skórzany dobrze się prezentuje i jest trwały przez długie lata, dlatego warto w niego inwestować. Dostępne na rynku modele różnią się pod względem istotnych parametrów: materiałem wykonania, liczbą przegródek, kolorem czy kształtem. 

Funkcjonalne i praktyczne

portfele męskie

Poza walorami estetycznymi, portfele męskie są także bardzo funkcjonalne. Model skórzany jest wyborem na długie lata, ponieważ cechuje się doskonałą jakością. Wykonane z naturalnej skóry są mniej podatne na uszkodzenia i deformacje, przez cały okres użytkowania utrzymują również nienaganny kolor. Skóra naturalne przeznaczona do produkcji portfeli to najczęściej:

  • dwoina, rodzaj skóry licowanej, cechuje się dużą wytrzymałością i sztywnością,
  • skóra lakierowana. Efekt połysku nadaje wrażenie luksusu.

Portfele skórzane dostępne są najczęściej w standardowej kolorystyce: czerni lub ciemnego brązu, dzięki czemu pozostają uniwersalne i ponadczasowe. Alternatywą są portfele wykonane ze skóry syntetycznej, która charakteryzuje się przede wszystkim niskim kosztem produkcji.

Portfele męskie – rodzaje

Producenci oferują różnorodny wybór portfeli dla mężczyzn, które różnią się nie tylko pod względem materiału wykonania, ale także kształtem, rozmiarem czy przeznaczeniem. W związku z tym dostępne są między innymi portfele męskie zapinane, z przegrodami, na banknoty i bilonówki, a także podkówki.