leginsy

Które leginsy będą najwygodniejsze podczas treningu?

Leginsy to coraz popularniejszy ubiór treningowy, który ceni się przede wszystkim za wygodę. Co ciekawe korzystają z nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Nie powodują one żadnych otarć, dlatego ubiera się je w przypadku biegów, aerobiku albo wizyt na siłowni. Które z nich będą najwygodniejsze w trakcie treningu?  

Odpowiedni dobór materiału 

leginsy

Leginsy z https://yups.pl/pol_m_Odziez_Spodnie_Leginsy-228.html mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Wynika to z ich przeznaczenia, gdzie jedne służą do treningów, a inne ubiera się na co dzień np. do pracy. Do produkcji leginsów najczęściej jest używana: 

  • bawełna 
  • wełna
  • tworzywa sztuczne

W przypadku aktywności fizycznej najlepiej zdecydować się na te ostatnie. Są one elastyczne i dobrze przylegają do skóry. Wykorzystuje się je przede wszystkim do produkcji leginsów do biegania lub na siłownię. Termoaktywny materiał powoduje, że łatwiej o dopasowanie się do zmiennych temperatur na zewnątrz. Leginsy powinny również odprowadzać pot, przez co skóra pozostaje sucha podczas treningu. 

Jak zapewnić sobie komfort w trakcie noszenia leginsów? 

Problem z leginsami często polega na nadmiernym przyleganiu do ciała. Należy uważać, żeby nie wybierać ich zbyt ciasnych odmian. Dobrze dobrać do nich specjalną bieliznę bezszwową, która zapewnia przy okazji wygodę w trakcie treningu. Leginsy noszone na co dzień mogą być wykonane z bawełny albo wełny. Popularne są specjalne wersje modelujące sylwetkę, które profilują uda i łydki. Kobiety decydują się też na modele push-up, które podnoszą pośladki. Pozwoli to poczuć się bardziej komfortowo na siłowni lub bieżni treningowej.