peleryna przeciwdeszczowa granatowa

Jaką pelerynę przeciwdeszczową wybrać na deszczową pogodę?

Deszcz potrafi zepsuć wiele zaplanowanych na świeżym powietrzu aktywności fizycznych. Jedną z takich form wypoczynku jest jazda na rowerze. Można jednak tego uniknąć – wystarczy zaopatrzyć się w wytrzymałą pelerynę przeciwdeszczową. Co wziąć pod uwagę przy jej zakupie?

Jakie są najpopularniejsze peleryny przeciwdeszczowe na rower?

W sklepie BHP-Gabi dostępnych jest wiele peleryn przeciwdeszczowych. Do tych najpopularniejszych z pewnością można zaliczyć te w formie ponczo zakładanego przez głowę i szeroko spływającego po ramionach aż do kolan, z dodatkowym kapturem. Tego typu peleryny przeciwdeszczowe nie krępują ruchów, dzięki czemu świetnie sprawdzają się podczas jazdy rowerem, nie tylko w warunkach miejskich, ale też na bardziej wymagających terenach np. w górach.

peleryna przeciwdeszczowa przezroczysta

Jakie cechy ma odpowiednia peleryna przeciwdeszczowa?

  • Materiał wykonania – dobra peleryna przeciwdeszczowa powinna być wykonana z materiału wodoodpornego – wskazany parametr to ten na poziomie 2000 mm.
  • Długość – najwygodniejsza peleryna na rower to ta kończąca się na kolanach, dzięki czemu nie krępuje ona ruchów podczas jazdy.
  • Waga – warto zwrócić uwagę, czy peleryna przeciwdeszczowa nie jest zbyt ciężka – w końcu powinna mieścić się do plecaka i nie obciążać dodatkowo podczas wypadów na rower.
  • Miejsce na plecak i dodatkowe kieszenie na zamki – koniecznym jest dopasowanie peleryny tak, by jej konstrukcja zapewniała dodatkowy materiał na plecach. Dzięki temu można schować przed deszczem plecak. Na dłuższe wypady warto też pomyśleć o pelerynie przeciwdeszczowej z kieszeniami, co pozwoli zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie.