puchowa kurtka zimowa damska

Jaką kurtkę zimową wybrać? Wskazówki jaka powinna być idealna kurtka zimowa damska.

Dobra kurtka zimowa damska spełnia wszystkie swoje wymagania – jest ciepła, ale nie przegrzewa; obszerna, ale i wygodna, nie przemakalna i nie zawodna w każdej sytuacji. Aby znaleźć taki model, trzeba tak naprawdę poświęcić bardzo dużo czasu na przeglądaniu ofert w Internecie lub przymierzyć setki egzemplarzy w sklepach stacjonarnych. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe porady, jak szybko i bez rozczarowania dokonać wyboru damskiej zimowej kurtki.

Wykonanie to podstawa

Z czego powinna być wykonana idealna kurtka na zimę? Nie jest łatwo zrozumieć, jak wybrać kurtkę zimową dla kobiety, gdy wokół masz do wyboru setki różnych modeli. Dlatego proponujemy działać konsekwentnie i naukowo. Najpierw zajmij się poznaniem szczegółów wykonania dobrej kurtki zimowej, a następnie wybierz model, który będzie Ci odpowiadał.

W gruncie rzeczy, to od materiału wierzchniego zależy, jak wygodna i piękna będzie Twoja kurtka. My polecamy zakup poliestrowej odzieży wierzchniej ze specjalną impregnacją.

Poliester i jego właściwości

Poliester to tworzywo sztuczne, które dobrze utrzymuje kolor i wytrzymuje duże zmiany temperatury oraz nasłonecznienie. Kurtka zimowa damska (sprawdź tutaj) wykonana z poliestru nie przepuszcza wiatru, wytrzymuje do godziny w deszczu lub deszczu ze śniegiem, szybko schnie i pięknie się prezentuje o każdej porze dnia i nocy.

Do tego materiał poliestrowy impregnowany specjalnymi mieszaninami, uzyskuje szereg ważnych właściwości:

  • nie przepuszcza wody i wiatru;
  • łatwo się pierze i nie zbiera kurzu i brudu;
  • ubranie jest cieplejsze i trwalsze;
  • kolory i wzory stają się żywsze i jaśniejsze;
kurtka zimowa damska

Impregnacje i ich funkcje

Poliester może być powlekany wieloma kompozycjami. Najbardziej popularnym sposobem impregnacji kurtek wykonanych z poliestru jest impregnacja od wewnątrz jednobarwnej tkaniny poliestrowej dodatkowym ocieplaczem, najczęściej jest to polar.

Pozostałe impregnaty to:

  • CIRE – impregnat stabilizujący puch w kurtkach puchowych, który nakłada się na poliester pod wpływem wysokich temperatur.
  • PU – powłoka poliuretanowa, która jest nakładana na lewą stronę tkaniny i może mieć różną grubość, nadając tym samym kurtce wysokich właściwości chroniących przed wilgocią i wiatrem.

Jaki wypełniacz?

Od zawsze idealnym wypełniaczem i do tego ekologicznym były naturalne kompozycje puchu i pierza.

Puch zatrzymuje ogrzane powietrze lepiej niż większość syntetycznych kurtek puchowych. Zwłaszcza jeśli puch jest ułożony w dwóch warstwach. Najczęściej producenci łączą puch z pierzem. Ważny jest tutaj stosunek podany na etykiecie. Im więcej puchu (puchu) i mniej pierza (pióra) tym produkt będzie cieplejszy.

Z czego jest podszewka?

Tkanina podszewkowa służy do tworzenia podszewki. Podszewka jest wtedy lżejsza, cieńsza i mniej gęsta niż główny materiał kurtki. Zazwyczaj jest to poliester.

Uniwersalne właściwości poliestru sprawiają, że kurtka zimowa damska posłuży Ci przez długi czas, zapewniając komfort i przytulność. Poliester jest miękki, trwały, zmywalny i szybko schnie, a do tego impregnacja zwiększa właściwości termoizolacyjne kurtki oraz nie zaburza wymiany powietrza. Ideał!

Tak naprawdę, naturalne tkaniny nie nadają się dość dobrze na podszewki. Warto jest zwracać uwagę na materiały mieszane i sztuczne o gładkiej fakturze, wysokiej odporności na ścieranie.

Nadal masz pytania, jak wybrać zimową kurtkę damską? Ten krótki poradnik z pewnością pomoże Ci w wyborze swojego idealnego modelu.