Jak zmierzyć się do gorsetu?

Aby gorset dobrze układał się na ciele, warto go w odpowiedni sposób dopasować. Gorsety występują w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych modelach, dzięki czemu z całą pewnością można będzie je dopasować do swojej sylwetki.

Jak wybrać rozmiar gorsetu?

Aby gorset dobrze leżał na ciele, powinien być w odpowiedni sposób dobrany. Najważniejszym elementem podczas wyboru tego rodzaju produktu jest przede wszystkim jego rozmiar. Wybierając rozmiar damskiego gorsetu należy zwrócić uwagę na takie elementy jak obwód talii, ale także obwód pod biustem oraz obwód na linii bioder. Dzięki temu produkt będzie dopasowany we wszystkich miejscach i będzie się w nim chodziło wygodnie i komfortowo. Dobrze dobrany gorset nie powinien w żadnym stopniu uciskać ciała, ale także nie może od niego odstawać, ponieważ będzie to wyglądało nieestetycznie. Jeśli się posiada rozmiar, który pasuje zarówno do większego, jak i do mniejszego gorsetu to warto wybrać ten mniejszy. Z całą pewnością będzie to optymalne rozwiązanie dla każdej kobiety, niezależnie od wieku.

Jak zmierzyć się do gorsetu?

Istotną kwestią jest odpowiednie zmierzenie się do gorsetu. W tym celu można skorzystać z lustra lub w pomocy drugiej osoby. Aby dobrać gorset, można się również udać do wyspecjalizowanego punktu, w którym pracownicy z chęcią nam pomogą. Przede wszystkim pomiary powinny być pobrane podczas swobodnego oddychania. Należy się do nich odpowiednio przygotować ubierając obcisły strój. Zmierzyć się można także w samej bieliźnie. Do gorsetów typu underbust należy pobrać takie wymiary jak obwód pod biustem, obwód talii oraz obwód bioder. Obwód pod biustem mierzy się na linii biustonosza. Obwód talii w najwęższym miejscu talii. A obwód bioder na linii kości biodrowych. Dzięki tak pobranym wymiarom możliwe jest odpowiednie dopasowanie tej części bielizny.