Domowe kapcie- dla osób, które nie lubią chodzić boso po mieszkaniu

Niewiele osób lubi chodzić po domu na bosaka. Zwłaszcza zimą jest to nieprzyjemna czynność. Na szczęście ten psychiczny dyskomfort mogą wyeliminować domowe kapcie.

Czemu kapcie domowe zimą są tak istotne?

A choćby dlatego, że nie zabezpieczając dobrze stóp przed zimnem, można narazić się na odmrożenia i zastoje żylne. Poza tym, gdy się nie nosi kapci, jest większe ryzyko, że się skaleczy w stopę.

Ostrych i niebezpiecznych rzeczy, które mogłyby zranić stopę w domu-, nie brakuje. Po trzecie wiadomo, że w zimie nanosi się więcej błota, wody i brudu do mieszkania. Gdy nie ma się na nogach kapci, to skarpety raz-dwa ulegają przemoczeniu.

A dlaczego zakłada się kapcie domowe latem?

To proste, bo w nich noga czuje się swobodniej niż w adidasach czy halówkach. Poza tym skóra w tego rodzaju obuwiu może swobodnie oddychać. W pełnych, sznurowanych butach byłoby to zwyczajnie niemożliwe.

Jak należy dbać o domowe kapcie?

Po pierwsze należy je często wietrzyć i wystawiać na świeże powietrze. Po drugie powinno się je co jakiś czas myć. Piasek i zabrudzenia łatwo dostają się do środka wspomnianego obuwia. Pomimo faktu, że raczej rzadko chodzi się w klapkach domowych po podwórku.

Po trzecie kapcie domowe powinno się także trzepać z zabrudzeń. Zwłaszcza podeszwy kapci domowych mają tendencję do łapania błota. Nie wolno ich również stawiać koło pieca, bo są one raczej łatwopalne i mogłyby wzniecić pożar.

Kapcie domowe w sklepie Pantofelek24.pl