cocomore

Czym jest styl vintage?

Moda nie oznacza, że należy ubierać się tylko w to, co akurat jest „na topie”. Istnieje bowiem wiele stylów, które mogą stać się wyznacznikiem zawartości szafy. Jednym z nich jest styl vintage. Czym się on charakteryzuje?

Co oznacza słowo „vintage”?

W dosłownym tłumaczeniu „vintage” oznacza coś z poprzedniej epoki. Projektanci mody często podkreślają, że ubrania i dodatki w stylu vintage mają duszę. Mylne jest kojarzenie tego słowa z czymś staromodnym. Przecież to, co wyszło już z obiegu, nie powinno być noszone. Odzież vintage jest zaś wyjątkowa, symbolizuje daną epokę, a jej konkretne elementy w połączeniu z nowoczesnymi ciuchami zawsze są mile widziane.

Inne tłumaczenia słowa „vintage” to nostalgia, coś stylowego, klasycznego i szlachetnego.

cocomore

Vintage u projektantów

Niektóre domy mody nie wahają się przed tym, aby wprowadzone lata wcześniej elementy garderoby odświeżać co kilka lat i proponować je na przykład w odmiennej kolorystyce. Przykładem jest Hermes, który oferuje swoje skórzane wyroby w nowych odcieniach lub fakturach.

Wiele sklepów internetowych zdaje sobie sprawę z popularności ubrań i akcesoriów w stylu vintage. W Cocomore sklep można znaleźć ciekawe ubrania, łączące w sobie styl dawnych epok i nutę nowoczesności.

Ubrania w stylu vintage

Charakterystyczne elementy odzieży dla tego stylu to: jedwabne szaliki, kurtki z przetartej skóry, eleganckie bluzki ze wstawkami ze starej koronki, skórzane torby z klamrą, plisowane spódnice midi, ciuchy z nadrukami rodem z lat 80.

Nie trzeba daleko szukać, W Cocomore odzież również przypomina ubrania sprzed lat. Współczesna moda idealnie łączy się ze stylem vintage.